Kanada Yaz Okulları | 2 Haftadan Başlayan Eğitimler

Kanada yaz okullarıveliler tarafından en sık tercih edilen programlar arasında yer almaktadır.  2 haftadan başlayan sürelerle sağlanan bu eğitim programıyla öğrencilere hem İngilizce eğitimi imkanı sunulurken, hemde sosyal aktivitelerle kendilerini geliştirme şansları tanınmaktadır.  Özellikle öğrencilerin yaz ayını daha kaliteli geçirmesini isteyen veliler tarafından sıklıkla Kanada yaz okulu programları önerilmektedir.

Alternatifi ülkelerle kıyasladığımızda Kanada yaz okulalrının neden tercih edildiğini çok daha iyi anlamamız mümkündür. Kanada Doları kurunun avantajından yararlanarak çocuğunuza unutulmaz bir deneyim yaşatabilirsiniz.

 

Kanada yaz okulu programları sıklıkla tercih edilmektedir. Öğrenciler hem eğitim almakta hemde birçok faaliyete katılmaktadır. Kanada yaz okulu öğrencilere unutulmaz ve benzersiz fırsatlar sunmaktadır.

Kanada Yaz Okulları Programı

  • Kanada’da yaz okulu denildiğinde en cazip destinasyonlardan birisini Kanada dır. Yüksek kalitedeki eğitimi, muhteşem doğası, seçkin yaz okulu programları ile Kanada yaz okulları pek çok öğrenci için unutulmaz bir yaz anlamına gelmektedir. Kanada’da üniversite, kolej veya lise kampüslerinde yaz okulu programlarına katılabileceğiniz gibi aynı zamanda aile yanında konaklayarak kampüs dışı yaz okullarına da gidebilirsiniz.
  • Doğasının güzelliği ve açık hava sporlarında önde gelen bir ülke olması nedeniyle pek çok yaz okulu programı kapsamında spor aktiviteleri ağırlıklı yer tutar. Bununla beraber yaz kampına katılmak isteyen öğrenciler için de ideal ülke Kanada olacaktır. Ayrıca Kanada yaz okulları zengin gezi programları ile de öğrencilerin yaz tatilini çok daha keyifli kılar.

    Kanada’da Yaz Okuluna Nasıl Katılabilirsiniz?

  • Grup Olarak: En az 10 ile 15 öğrenci (okuluna gore belirlenmektedir bu rakam) ile birlikte grup içinde  yaz okullarına katılıbilirsiniz. Bu grup programları daha çok 9 – 15 yaş arasındaki öğrenciler için uygulanır. Grup olmasının amacı öğrencilerin başına ayrıca en az bir grup liderinin atanmasıdır. Bu lider genellikle İngilizce Öğretmeni olur ve en önemli görevi Türkiye’den çıkıştan itibaren öğrencileri gözetmesi ve rehberleri olmasıdır. Lider; öğrencilerin Türkiye’den ayrılma, yaz okullarına devamı ve Türkiye’ye dönüşünde sürekli yanlarında yer alır.
  • Bireysel Katılım: Bireysel katılım her yaştan öğrencimize açıktır. 9 ve yukarı yaştan olan öğrenciler tüm dil programları, yaz okulları ya da kamplarından faydalanabilirler. Zira bazen aileler ve öğrencilerin kendileri diğer Türk öğrencilerle birlikte grup olarak yaz okullarına özellikle katılmak istememektedir. Zira bireysel katılımcıların asıl aması daha fazla Türkçe kullanmak istemeyip, İngilizcelerini ileri seviyeye taşımak ve olabildiğince İngilizce kullanımını arttırmaktır. Bu durumda öğrenci bireysel yolculuk yapar ancak havalimanı karşılaması okul yetkililerince organize edilir. Kanada yaz okullarımızda  öğretmenler tarafından öğrenci ile yakından ilgilenilir. Bu programa genelde bağımsız olabilen ve  günlük konuşmaları yapabilecek düzeyde İngilizce bilen öğrenciler katılmaktadır.

Not: Kanada Kültür Merkezinin Sponsor olduğu Okullar Yüksek Kalite Standartlarında olup bu okullar ile yaz okullarına katıldığınız taktirde Öğrencilerimizin Üniversiteyi yurt dışında okuması durumunda üniveriteye girişlerinde iyi refarans olmaktadır.Bir cevap yazın