Kanada Nerede?

Kanada nerede? Kanada burada!

2009 yılında faaliyete geçen Kanada Kültür Merkezi Türkiye’de Kanadayı tanıtmaya devam ediyor.Kanada Kültür Merkezi kimdir? diye bir sorumu geldi?

Kanada Kültür Merkezi İsmail İnce ve Türkan İbiş tarafından kurulmuştur.

İsmail İnce Kanada Kültür Merkezi ile ilgili şunları söyledi:”2009’un Mart ayından itibaren Kanada Kültür Merkezi olarak faaliyete başladık. Kanada’ya eğitim başvuruları hizmeti yapıyoruz. Ben ve Türkân Hanım (İbiş) zaten yıllardır Kanada yaşıyorduk ve eğitim -göçmenlik konularında hizmetler veriyorduk. Bu tür bir hizmetin Türkiye’den itibaren verilmesinin daha anlamlı olduğunu düşünerek burada açmamızın uygun olduğu gerçeğine vardık. Sonrasında buradan Kanada’ya dil eğitimi, üniversite eğitimi, Yüksek Lisans programlarına, bunun yanında kolej programları, yaz okullarına başvuruda bulunmak isteyenlere bu hizmetleri vermeye başladık.” dedi ve devam etti.

Göçmenlik ile ilgili İsmail İnce, bu konuda sözleri şöyle sürdürdü:“Göçmenlik konusunda Kanada’dan diplomam var, oradayken de çalışmıştım bu konularda. Dolayısıyla Kanada’ya göçmen olarak gitmek isteyenlere de bilgi veriyoruz. Ama göçmenlik işleriyle uğraşmıyoruz. Sadece dileyenlere bilgi veriyoruz. Bunun yanında Kanada’ya gezmek için ya da iş için gitmek isteyenler oluyor. Örneğin bugün bir beyefendi vardı; Kanada’dan işle ilgili davetiyesi vardı, Ankara’ya gitmeden bizim aracılığımızla vizesini alabildi.”

 

Sizde Kanada ile ilgili tüm sorularınızı bizlere sorabilirsiniz!Bir cevap yazın